<

Sugar stamp (obrázky na sněhové pusinky)

Sugar stamp není klasický jedlý papír, ale jde o druh pečící fólie. Na tu tiskneme obrázek jedlými inkoustovými barvami (CMYK) bez bílé. Na bílých pusinkách vyniknou všechny tištěné barvy. Při dekoraci barevných pusinek vyniknou jen barvy tmavší, než je barva pusinky a bílá barva bude zcela chybět. Tisknout lze pouze na arch velikosti A4.

Folii je nutné chránit před vysušením i před vlhkostí, proto je třeba skladovat ji v uzavřeném vzduchotěsném sáčku, ve kterém ji obdržíte.

Přenesení Vámi vybraného obrázku na pusinku je snadné a tuto dekorační techniku můžeme doporučit i laikům. Sněhové pusinky je dobré stříkat na fólii tak, aby na sebe nenaléhaly, proto i obrázky na fólii musí být v určitém rozestupu. Pusinky by měly mít průměr alespoň 2 cm, aby výsledný obrázek na pusinkách vynikl. 

Mezi největší výhody tohoto materiálu patří především velmi "čistý a upravený" vzhled, sladká chuť a velmi snadné použití.

Potištěné sněhové pusinky jsou vhodné na dekoraci všech cukrářských výrobků (dorty, zákusky, čokoláda, marcipán atd.).

SLOŽENÍ:

Škrob E1422, cukr, polyškrob fosfát E1412, stabilizátor E414, zvlhčovadlo E422, emulgátor E435, voda, neobsahuje lepek

Nutriční hodnoty (100 g): Energetická hodonota 121 kcal, bílkoviny 0 g, cukry 37 g, tuky 0 g z toho nasycené mastné kyseliny 0 g

 

POUŽITÍ:

Ušlehejte si opravdu tuhý sníh (recept Vám zašleme spolu s objednávkou). Folii vložte na plech na pečící papír. Ušlehaný sníh aplikujte na folii tak, aby pusinka přesahovala celý obrázek. Plech dejte sušit do trouby. Tím se obrázek přenese na spodní stranu pusinky. V troubě při sušení dochází k tomu, že nepotištěná místa na folii začnou praskat. To je zcela v pořádku. Po vyjmutí z trouby každou pusinku vezměte do ruky a špičkou ukazováčku přejeďte po okraji pusinky. Tím se zbavíte popraskaných zbytků fólie a zůstane Vám jemný a hladký povrch pusinky s obrázkem. 

TRVANLIVOST:

Při skladovaní sugar stamp při teplotě 15-20 °C na suchém místě je použitelný minimálně 6 měsíců. 

TIPY:

Sugar stampy/fólie s obrázky na pusinky je nutné skladovat vždy v chladu uzavřené ve vzduchotěsném sáčku. Při teplotě nad 22 °C začne folie samovolně praskat.